У Запоріжжі педагоги обговорили методичні особливості роботи з учнями ромського походження

26 жовтня 2017 року в Запорізькому навчально-виховному комплексі №42 Запорізької міської ради Запорізької області  відбувся науково-методичний  семінар «Використання сучасних технологій, засобів та методів роботи в загальноосвітніх навчальних закладах, де навчаються учні ромського походження» (з досвіду вчителів та представників громадських ромських організацій).
Семінар проводився департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України спільно з Міжнародним жіночим фондом  «Чіріклі» в рамках програми Ромед-2 за підтримки Ради Європи та на виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції  в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року №701-р.
В семінарі взяли участь представники Міністерства освіти  і науки України, представники  Мінкультури України, наукові співробітники відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, представники МБО Ромський жіночий фонд  «Чіріклі», педагогічні працівники з інших областей,  заступник начальника департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Вітковська Н.В., начальник територіального відділу освіти Шевченківського району Перепелиця Н. Є., директор ЗНВК №42 Могилін О. В., директор ЗЗШ №77 Колотова Т.Є., педагогічні працівники ЗНВК №42, ЗЗШ №77.
 Учасники семінару відвідали виховний захід в 9 класі Запорізького НВК №42  «У пошуках толерантності»,  який підготувала вчитель української мови та літератури, класний керівник 9 класу Бачурська Н. В..
Директори навчальних закладів:  ЗНВК №42 Могилін О. В.  та ЗЗШ №77 Колотова Т.Є. познайомили присутніх з «Основними напрямками діяльності навчальних закладів з учнями ромської національності».
Кондур З.А. – науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, представниця МБО Ромський жіночий фонд «Чіріклі»  озвучила проблему з теми «Рома: історія, культура, ситуація».
На семінарі були обговорені питання  щодо  формування полікультурної, громадянської та соціальної компетентності педагогів та учнів, виховання взаємоповаги, толерантності в умовах реформування загальної середньої освіти.

Про захід на сайті Запорізької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.