Весняна толока

?

Запорізький навчально-виховний комплекс №42 Запорізької міської ради в 2019 році бере участь у пізнавально – екологічному проекті «Екошкола #зелений» , який організований громадською спілкою «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ ЗАПОРІЖЖЯ», в якому одним з етапів проекту є «Конкурс суботників на пришкільних територіях».

       В рамках проекту 06 квітня 2019 року з 10.00 до 12.00 в Запорізькому НВК №42  під гаслом «Від брудної природи не буде роду» було  проведено «Весняну  толоку – сімейне екологічне свято» з благоустрою шкільної та прилеглої до неї  територій. Це вже третя  сімейна толока, яку організовує освітній заклад.  В ній охоче беруть  участь працівники освітнього закладу, учні, вихованці та їхні батьки. Цього разу в толоці взяли участь  майже 500 чоловік (серед них 60% учні), а також представники громадської спілки «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ ЗАПОРІЖЖЯ».

       Під час прибирання та благоустрою шкільної та прилеглої території були политі дуби та липи, які висаджувалися восени.  На перекопаних клумбах висадили велику кількість весняних квітів та посіяли насіння літніх та осінніх. Дехто з батьків приніс кущі порічок та чорної смородини.  Було прибрано шкільне подвір’я,  зібрано сміття на прилеглих вулицях, обпиляні парослі на декількох деревах. Батьки та вихователі дошкільного підрозділу пофарбували павільйони, ігровий майданчик.

       Наймолодші учасники весняної толоки та всі бажаючі брали участь у створенні екологічного плакату, майстер-класі з виготовлення квітів з побутових відходів,  веселих спортивних змаганнях.  На спортивні змагання разом з дітьми були запрошені татусі, адже потрібна була чоловіча сила, щоб перевозити малечу на тачках.

       А яка гордість і щастя переповнювало учнів, особливо молодших класів, що поряд з ними їхні батьки. Тато, матуся , бабця , дідусь  сьогодні з ними, знайшли час, і поряд підтримка найближчої  людини. Дякуємо за це батькам, які відгукнулися і у свій вихідний день провели  час з дітьми, саме в такий спосіб.  І не просто провели , а зробили гарне, дуже, корисне діло –  прибрали двір  свого шкільного дому. Це здорово!

       Стомлені, але дуже задоволені, поверталися додому учасники весняної толоки, адже по закінченню заходу всіх чекав іще й солодкий сюрприз.

       Нам всім слід повернутись обличчям до природи і не лише брати у неї все,  а й в першу чергу – віддавати їй: берегти, шанувати, піклуватися, оберігати, любити. (фото тут)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.