СПОСОБИ ЗНЯТТЯ СТРЕСУ

Захоплюючі способи зняття стресу

Визнаємо чесно: життя повне стресів. Батьки часто відчувають тривогу, надмірно працюють. Діти в наші дні також схильні до стресу більше, ніж будь-коли раніше. Розглянемо кілька занять, якими батьки можуть займатися разом з дітьми, щоб розслабитися, відволіктися від проблем і відновити сили.

1. Розглядайте старі фотографії
Сядьте на диван і розглядайте старі сімейні фотоальбоми. Поговоріть з дитиною про те, які події й люди зображені на світлинах. Розкажіть дитині історію вашої родини.
2. Займайтеся медитацією разом з дитиною
Якщо ви раніше не займалися медитацією, керуйтеся відеоуроками. Ляжте на підлогу або просто виберіть зручну позу, заплющте очі, увімкніть приємну музику. Дозвольте вашій свідомості розслабитися. Після медитації обговоріть з дитиною цей досвід.
3. Грайте в настільні або карткові ігри
Ніщо так не допомагає впоратися зі стресом, як ігри з друзями. Грайте з дитиною в настільні ігри, які вона любить найбільше.
4. Запускайте повітряного змія
Якщо дозволяє погода, запускайте разом з дитиною повітряного змія. Це дуже веселе заняття. Ви можете купити змія в магазині іграшок або зробити його разом з дитиною своїми руками.
5. Малюйте олівцями
Візьміть аркуш паперу й олівець. Також дайте папір і олівець дитині. Намалюйте малюнок. Можна також взяти в бібліотеці самовчитель малювання, щоб спробувати нові техніки. Після цього обговоріть з дитиною, що у вас вийшло, а що – ні. Прикрасьте малюнками дитячу кімнату.
6. Читайте
Виберіть разом з дитиною книгу, читайте її вголос. Маленькі діти люблять, коли батьки читають їм. Під час читання робіть паузи, ставте дитині запитання. Можна також запропонувати дитині деякий час читати про себе, а після цього обговорити прочитане.
7. Дивіться на небо
Вийдіть з дитиною на природу. Ляжте на траву й дивіться на небо. Розглядайте хмари, говоріть, на що вони схожі. Розкажіть дитині про види хмар і про те, що вони означають. Увечері розглядайте зірки й шукайте сузір’я. Розкажіть дитині про астрологію, про те, як у стародавні часи зірки вказували людям шлях.
8. Працюйте в саду
Навіть маленькі діти люблять працювати в саду. Влітку беріть дитину з собою в сад або просто доглядайте за кімнатними рослинами. Розкажіть дитині, що таке фотосинтез, яка користь рослинної їжі. Також поясніть, які комахи найчастіше зустрічаються в саду. Взимку доглядайте за кімнатними рослинами. Влаштуйте з дитиною науковий проект: щодня вимірюйте, як підросла рослина або рахуйте дні, поки вона зацвіте.
9. Підводьте підсумки дня
Наприкінці дня поговоріть з дитиною про те, з якими труднощами вона зіштовхнулася за день, і що, навпаки, було веселим. Це ефективний спосіб зберігати з нею близький зв’язок і залишатися в курсі її справ. Поговорити про свій день з кимось, хто вас уважно вислухає – чудовий спосіб упоратися зі стресом.
10. Займайтеся йогою
Якщо ви не вмієте виконувати вправи з йоги, скористайтеся навчальними роликами з Інтернету. Йога – унікальний засіб для зняття стресу. Численні дослідження підтверджують її сприятливий вплив на здоров’я людини.
11. Подивіться фільм
Приготуйте попкорн, візьміть плед, влаштуйтеся зручніше та ввімкніть фільм. Це допоможе вам на якийсь час забути про тривоги, проблеми та просто розслабитися.
12. Намалюйте картину
Малювання фарбами – чудова нагода розслабитися, сфокусуватися на теперішньому моменті. Є багато способів малювати фарбами: від малювання аквареллю на папері, яке підійде маленьким дітям, до малювання на полотні для старших дітей. Щоб засвоїти основи живопису, ви можете використовувати відеоуроки з Інтернету. Якщо ви не любите малювати картини, можете просто пофарбувати що-небудь. Монотонні рухи пензликом матимуть медитативний ефект.
13. Здійсніть велосипедну прогулянку
Велосипедні прогулянки всією сім’єю допоможуть вам зміцнити зв’язок з близькими людьми. Крім того, фізична активність – це прекрасний спосіб розвіятися, отримати оптимальну дозу ендорфінів. Проводьте час із сім’єю й разом з тим зміцнюйте здоров’я.
14. Приготуйте для дитини ванну
Гаряча ванна – ефективний засіб від стресу. Маленькій дитині можна дозволити взяти з собою у ванну кілька іграшок. Дитині старшого віку можна запалити свічки або ввімкнути спокійну музику, щоб створити атмосферу для релаксації. Щоб задіяти почуття дитини, можете використовувати піну для ванни або ароматичні масла.
15. Грайте з дитиною в «історії з продовженням»
Влаштуйтеся зручніше й розкажіть дитині історію. Суть гри полягає в тому, що ви повинні почати історію, позначивши головного героя (наприклад: «Темної ночі жінка спускалася сходами свого старого будинку, який стояв посеред міста. Раптом вона почула шум …»). Потім дитина повинна продовжити історію. Продовжуйте гру, поки у вас не залишиться ідей. Чим більше людей бере участь у грі, тим цікавішою вийде історія.
16. Створіть аплікацію
Створення аплікацій зі щільного кольорового паперу – веселе заняття, яке подобається дітям і допомагає їм розслабитися. Наріжте шматочки кольорового паперу. Візьміть аркуш білого паперу та клей. Наклеюючи шматочки паперу на аркуш, створіть справжній витвір мистецтва.
17. Ведіть щоденник
Приділіть трохи часу перед сном тому, щоб записати свої думки, почуття та враження за день. Це чудовий спосіб зняти напругу, розібратися з проблемами, які вас хвилюють. Перечитуючи щоденники, які ви вели багато років тому, ви побачите, як змінювався ваш світогляд з роками.
18. Грайте в боулінг
Боулінг – ефективний спосіб вивільнити емоції. Для дітей, які ще не мають навичок гри, можна підняти бортики по краях доріжок, щоб їм було легше збивати кеглі.
19. Слухайте музику
Відпочиньте від справ, сядьте й послухайте музику. Якщо у вас з дитиною різні музичні смаки, можна слухати музику в навушниках. Це допоможе вам розслабитися. Діліться один з одним своїми улюбленими піснями. Якщо дитина маленька, потанцюйте разом з нею.
20. Спостерігайте за птахами
Сходіть разом з дитиною в бібліотеку й вивчіть, які птахи зустрічаються у вашій місцевості. Потім спостерігайте за ними. Взимку спостерігайте за птахами з вікна за допомогою бінокля.
21. Грайте в більярд
Гра в більярд допомагає розслабитися. Під час гри можна спілкуватися й обговорювати, що сталося за день. Зараз у кожному місті можна знайти більярдний зал з невисокими цінами.
22. Пускайте мильні бульбашки
Це заняття приносить багато задоволення навіть дітям старшого віку. Рахуйте, скільки бульбашок ви зможете видути за раз, скільки з них лопнуть до того, як долетять до землі. Для ще більших веселощів можна залучити до гри домашнього улюбленця.
23. Зробіть колаж
Візьміть старі журнали, зробіть з них колаж. Прикрасьте ним дитячу кімнату або шафку дитини в дитячому садку.
24. Спечіть разом з дитиною щось смачне
Спечіть разом з дитиною кекси або торт. Кулінарія – веселе, просте й недороге заняття, яке дозволить вам розслабитися та зробити щось разом з дитиною.
25. Гуляйте
Гуляйте на природі та насолоджуйтеся навколишніми пейзажами. Фізична активність допоможе вам почуватися краще, а неквапливий темп прояснить розум.
26. Складайте пазли
Проведіть вечір, складаючи пазли разом з дитиною. Це чудова нагода поспілкуватися з нею, поділитися думками.
27. Посидьте біля багаття
У теплу пору року проводьте з дитиною час, сидячи біля багаття. Вогонь створює затишну й медитативну атмосферу.
28. Грайтеся з тваринами
Якщо у вас удома є кіт або собака, ви, звичайно, знаєте, як весело гратися з ними. Гра, коли кіт намагається зловити світло ліхтарика, принесе вам багато веселощів.
29. Вирізуйте з дерева
Якщо дитина вже досить доросла, щоб працювати ножем, навчіть її вирізати фігурки з дерева. Дайте дитині ніж і товсту палицю, запропонуйте їй вирізати фігурку тварини, людини або що-небудь іще.
30. Розфарбовуйте
Маленькі діти дуже люблять розфарбовувати картинки, хоча це заняття може сподобатися і старшим дітям. Візьміть фломастери або кольорові олівці. Якщо під рукою немає книжки-розмальовки, можете роздрукувати картинки з Інтернету.
31. Катайтеся на конях
Верхова їзда допомагає розслабитися й розважитися. Дізнайтеся, чи є у вашому місті іподром чи інше місце, де можна покататися верхи.
32. Спробуйте нове для себе заняття
Знайдіть цікаве заняття, яким ви ніколи раніше не займалися. Відкрийте для себе щось нове.
33. Зберіть модель автомобіля чи літака
Збірні моделі коштують недорого, дозволяють вам відволіктися. У магазинах іграшок можна знайти багато моделей різної складності.
34. Разом з дитиною грайте в комп’ютерні ігри
Комп’ютерні ігри приносять вам багато веселощів і дозволяють розслабитися. Якщо у вас вдома немає ігрової приставки, можете грати в онлайн-ігри в Інтернеті.
35. Зателефонуйте товаришу
Зателефонуйте своєму близькому другові – це допоможе вам відновити сили й підбадьоритися. Залишайтеся на зв’язку, діліться своїми переживаннями, згадуйте веселі моменти.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.